Ból stawów to przykra dolegliwość, która może spotkać niemalże każdego. Niekiedy wystarczy jedynie odpoczynek, aby pożegnać się z problemem.

Jednak bardzo często ból powraca i to zazwyczaj ze zdwojoną siłą. Może trwać nawet przez kilka dni i doskwierać w codziennym funkcjonowaniu.

Największą jednak trudność w przezwyciężeniu choroby mają osoby cierpiące na zapalenie stawów. To schorzenie, które może występować w różnej postaci i ujawniać się w wybranej części ciała, począwszy od szyi aż po stopy. Bardzo trudno jest znaleźć odpowiednie leki na tą przypadłość. Często działają one miejscowo i jedynie na chwilę. Dlatego warto sięgnąć po naturalną i skuteczna metodę w zwalczaniu tej dolegliwości. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla naszego zdrowia. Jej podstawowym składnikiem jest ocet jabłkowy.

Ocet jabłkowy w kąpieli

Ocet jabłkowy w kąpieli

Aby pozbyć się uporczywych i nawracających bólów stawów, wystarczy zmieszać odrobinę octu jabłkowego z sześcioma filiżankami wody i dodać je do kąpieli. Należy moczyć obolałe stawy. W przypadku bólu szyi wystarczy zmoczyć bawełnianą ściereczkę i przykładać w to miejsce. Bardzo skuteczne jest również wcieranie przez chwilę mieszanki z octem jabłkowym. Wykonywanie tego działania regularnie szybko przyniesie oczekiwaną ulgę.

Picie octu jabłkowego

Aby zapobiec wystąpieniu zapalenia stawów warto również pić ocet jabłkowy. Należy wymieszać w szklance wody od 1 do 3 łyżek octu jabłkowego. Jeszcze większe korzyści zdrowotne osiągniesz łącząc ocet jabłkowy z sokiem wiśni. Efekty będą widoczne bardzo szybko. Najlepiej jest pić taki napój przed każdym posiłkiem, trzy razy w tygodniu.

Polecane artykuły