Połączenie objawów zespołu abstynencyjnego i utraty kontroli nad spożywaniem alkoholu może prowadzić do choroby alkoholowej, a ta z kolei do upijania się w nadmiernych ilościach.

Rozpoczyna się błędne koło alkoholizmu. Napój alkoholowy staje się dla danej osoby sposobem na przezwyciężenie codziennych problemów. Następnie osoba ta ma wyrzuty sumienia z powodu ponownego picia, więc sięga po kolejne substancje psychoaktywne.

Należy podkreślić, że powszechny mit, że jeden drink, jedno piwo czy jeden kieliszek wina jest bezpieczny, jest fałszywy. Jednym z sygnałów ostrzegawczych jest używanie substancji psychoaktywnych przez osobę pijącą w celu osiągnięcia stanu odurzenia. W takiej sytuacji można stać się alkoholikiem. Picie dla odprężenia może stać się rutyną. Alkoholicy często okłamują siebie i innych, aby udowodnić, że potrafią żyć bez alkoholu. Może to powodować niepokój, drażliwość i inne objawy odstawienia alkoholu. Te objawy psychofizyczne mogą stać się tak poważne, że alkoholik może próbować uciec od rzeczywistości, pijąc do nieprzytomności. Prowadzi to do upijania się do nieprzytomności. Są to cechy wspólne dla każdej fazy choroby.

Pamiętaj, że decyzja o udzieleniu pomocy alkoholikowi nie jest łatwa. Wymaga to odwagi, samozaparcia i chęci odzyskania kontroli. Dlatego potrzebne jest wsparcie i motywacja. Odtruwanie alkoholowe jest pierwszym poważnym krokiem w całościowej walce z uzależnieniem od napojów alkoholowych. Z poniższego artykułu dowiesz się dlaczego warto się na nie zdecydować.

Co to właściwie jest odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe ma na celu usunąć z organizmu toksyny, spowodowane nadużywaniem napojów alkoholowych. Nawadnia organizm, a także przywraca równowagę elektrolitową w organizmie, która została poważnie zaburzona na skutek toksycznego działania etanolu. Jak wszyscy dobrze wiemy – alkohol przyspiesza w znaczny sposób proces utraty wody i cennych minerałów w organizmie człowieka. Dlatego na drugi dzień po całonocnej imprezie z udziałem dużej ilości trunków wysokoprocentowych czujemy ból głowy i chce nam się pić – nasz organizm po prostu domaga się odpowiedniego nawodnienia.

Czy aby zgłosić się na odtruwanie alkoholowe potrzebuję skierowania?

Jeżeli zgłaszamy się na detoks alkoholowy (którego nie należy mylić z szybkim odtruwaniem alkoholowym w prywatnej placówce) należy mieć ze sobą skierowanie (jeżeli chcemy wykonać taką usługę w ramach NFZ). Jeżeli zgłaszają się państwo do naszej specjalistycznej placówki https://odtruwaniewroclaw.pl/ skierowanie nie jest wymagane. Jest to usługa płatna, którą oferujemy również z dojazdem do domu osoby chcącej poddać się odtruwaniu. Wszystko zgodnie z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa i sterylności, z udziałem wykwalifikowanych ratowników medycznych oraz co jest szczególnie istotne dla niektórych – z zachowaniem całkowitej dyskrecji. Nie muszą się Państwo obawiać, że wścibski sąsiad rozpozna, że poddają się Państwo usługi odtruwania alkoholowego. Dodatkowo, przez cały proces odtruwania lekarz na bieżąco monitoruje stan zdrowia osoby odtruwanej i udziela mu wsparcia psychicznego. Jeżeli odtruwanie alkoholowe przeprowadzane jest w domu pacjenta, może mu towarzyszyć ktoś bliski. Dość dużo osób dużo lepiej wtedy znosi całą procedurę. Wsparcie najbliższych jest ważne w kompleksowej walce z uzależnieniem od napojów alkoholowych.

Odtruwanie alkoholowe w specjalistycznej placówce

Z usługi odtruwania alkoholowego w naszym specjalistycznym gabinecie https://odtruwaniewroclaw.pl/ mogą skorzystać osoby cierpiące na zespół abstynencyjny spowodowany długotrwałym nadmiernym piciem lub osoby uzależnione od alkoholu. Odnosi się ona także do osób, które wypiły zbyt wiele napojów alkoholowych przy jednej okazji i wystąpiło u nich zatrucie alkoholowe, powszechnie znane jako kac.

Do odtruwania alkoholowego wykorzystuje się takie substancje, jak witamina C, ornityna czy glutation. Proponujemy także stosowanie środków farmakologicznych, takich jak leki uspokajające lub nasenne – jeżeli stan pacjenta tego wymaga. Wszystko po to aby zapewnić mu możliwie jak najlepszy komfort podczas wykonywania procedury. Zalecamy także stosowanie wszywki alkoholowej Esperal po odtruciu. O tym, jakie dalsze działania są konieczne, zadecyduje sam pacjent. Musimy pamiętać, że odtruwanie alkoholowe nie jest metodą leczenia alkoholizmu, tylko początkowym krokiem aby podjąć walkę z nałogiem alkoholowym.

Odtruwanie alkoholowe Wrocław – dlaczego warto się zdecydować?

Jeżeli jesteśmy alkoholikami, którzy piją długo i intensywnie przez wiele miesięcy albo lat – odtruwanie alkoholowe jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie kompleksowej walki z alkoholizmem. Pomoże ono łagodnie przejść alkoholikowi ze stanu upojenia do stanu trzeźwości, delikatnie niwelując zespół odstawienny.

Jeżeli natomiast decydujemy się na odtruwanie alkoholowe po całonocnej imprezie. Jest to bardzo dobry pomysł, ponieważ chyba każdy z nas kiedyś doświadczył kaca oraz tego, jak bardzo jest to uciążliwy stan. Nasilone objawy kaca na drugi dzień skutecznie uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Ból głowy, nudności (a nawet wymioty) czy spadek koncentracji to tylko niektóre z syndromów kaca. Dość często jest to główna przyczyna znacznego zaniedbania obowiązków zawodowych w danym dniu lub też rodzinnych. Każdy kto chociaż raz męczył się z syndromem dnia poprzedniego doskonale zdaje sobie sprawę, że domowe sposoby leczenia kaca pomagają, ale najczęściej tylko w niewielkim stopniu i nie działają od razu (w przeciwieństwie do odtruwania alkoholowego). Woda z cytryną lub też pożywne śniadanie nie są doskonałym sposobem na całkowite nawodnienie i zregenerowanie naszego organizmu oraz uzupełnienie deficytu składników odżywczych. Dużo szybciej poradzi sobie z tym odtruwanie alkoholowe.

Odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu – zalety procedury

Jeżeli pacjent zdecyduje się na usługę odtruwania alkoholowego z dojazdem do domu niesie to za sobą wiele zalet. Przede wszystkim większość osób w swoim domu czuje się bezpiecznie i komfortowo (a na pewno dużo bardziej niż w szpitalu lub gabinecie zabiegowym). Dodatkową zaletą odtruwania alkoholowego w domu jest to, że mogą nas wspierać najbliższe osoby (z rodziny, lub też znajomi), oczywiście wszystko za zgodą i chęciami pacjenta poddawanego procesowi odtruwania alkoholowego. Niewątpliwą zaletą jest to, że zabieg wygląda tak samo jak w gabinecie zabiegowym, lekarze lub też ratownicy czuwają nad zdrowiem i samopoczuciem pacjenta podczas całej procedury odtruwania alkoholowego. Wszystko dzieje się w atmosferze całkowitej dyskrecji. Nie trzeba się obawiać, że sąsiedzi dowiedzą się, że zgłosiliśmy się na odtruwanie alkoholowe (chyba, że sami się pochwalimy, że korzystaliśmy z takiej usługi). Zdecydowana większość pacjentów poddawanych usłudze odtruwania alkoholowego u siebie w domu dużo szybciej dochodzą do siebie niż ci, którzy decydują się na procedurę np. w szpitalu. Na pewno spowodowane jest to zdecydowanie większym komfortem przeprowadzania całej procedury jaką jest odtruwanie alkoholowe.

Polecane artykuły