Życie w dzisiejszym świecie nie należy do najprostszych. Ciągły pęd, natłok informacji i bodźców atakujących nas ze wszystkich stron, permanentny stres – spotykamy się z tym praktycznie każdego dnia. Skutkiem tego są coraz częstsze zmagania z depresją, stanami lękowymi i innymi szeroko pojętymi problemami. Jak znaleźć wyjście z choroby i rozpocząć nowe życie? Odpowiedzią jest terapia poznawczo-behawioralna.

Terapia online jest coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród Polaków. Pozwala skorzystać z profesjonalnej pomocy bez wychodzenia z domu. A jak wskazują specjaliści, niejednokrotnie odgrywa to kluczową rolę, gdyż pacjent pozostaje w bezpiecznym, komfortowym dla siebie miejscu, gdzie po prostu łatwiej jest mu podjąć leczenie. Dokładnie taki cel stawia sobie terapia poznawczo-behawioralna online

Charakterystyka terapii poznawczo-behawioralnej

Skuteczność terapii poznawczo-behawioralnej online nie podlega dyskusji. Co istotne, metoda ta używana jest na cały świecie i rekomendowana przez wybitnych psychoterapeutów. O skuteczności CBT (ang. cognitive behavioral therapy) wypowiadają się między innymi American Psychiatric Association oraz National Institute of Clinical Exellence, wskazując, że jest terapią dla każdego, umożliwiającą pacjentom podjęcie natychmiastowej walki z problemami.

Czym jest psychoterapia poznawczo-behawioralna online?

Terapia poznawczo-behawioralna pomaga w leczeniu zaburzeń psychicznych z szerokiego spektrum. Jej zadaniem jest zlokalizowanie problemu, znalezienie jego przyczyn (dotyczących np. trudnych doświadczeń życiowych), skoncentrowanie się na nich, by finalnie zmienić negatywne wzorce myślowe. Zwalcza zaburzenia lękowe, stany depresyjne, zaburzenia odżywiania, ataki paniki oraz wiele innych chorób, z którymi zmagają się pacjencji.

Dostęp do najlepszych specjalistów

Co ważne, terapia poznawczo-behawioralna online pozwala skorzystać z pomocy profesjonalnych i renomowanych psychoterapeutów z dowolnego miejsca w Polsce czy na świecie. Wystarczy tylko dostęp do internetu. Klasyczne terapie w gabinecie w tym zakresie są o wiele bardziej ograniczające, pacjent musi wybierać pomiędzy specjalistami przyjmującymi w jego okolicy. Przy psychoterapii online wystarczy umówić się na konkretny termin i połączyć w odpowiednim czasie…

Polecane artykuły