Chcesz skontaktować się z lekarzem-specjalistą, ale do terminu wizyty pozostało jeszcze sporo czasu? A może dopiero rozważasz zapisanie się na konsultację i nie wiesz, którą placówkę wybrać? Darmowe webinary z lekarzami to świetna okazja do poznania konkretnego specjalisty, jak również uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania – bez konieczności odbywania tradycyjnej wizyty! Dowiedz się, jak to działa.

Dlaczego spotkania online?

W dobie pandemii webinary bardzo zyskały na popularności. Podczas spotkań online można poszerzyć swoją wiedzę na różne tematy, dlatego ta forma komunikacji szybko objęła wiele dziedzin. Gdy właściciele serwisu Kliniki.pl zauważyli, że pewną niszę wciąż stanowi medycyna, postanowili zorganizować bezpłatne, cykliczne spotkania online z lekarzami-specjalistami. – Webinary pozwalają pacjentom zainteresowanym danym zabiegiem na kontakt z lekarzem jeszcze przed pierwszą konsultacją. Polacy są często w stanie przejechać pół kraju, aby poddać się procedurze u danego specjalisty. Dzięki spotkaniom online do pierwszego kontaktu może dojść bez konieczności odbywania podróży, a osoba zainteresowana łatwiej podejmuje później decyzję o wyborze konkretnej placówki lub lekarza – wyjaśnia ideę webinarów medycznych Marcin Fiedziukiewicz, CEO Kliniki.pl.

Zalety webinarów medycznych

Webinary są kierowane przede wszystkim do osób rozważających poddanie się określonym procedurom medycznym. Dzięki uczestnictwu w takim spotkaniu, pacjenci zainteresowani danym zabiegiem mogą poznać odpowiedzi na wszelkie nurtujące ich pytania i poczuć się jak na konsultacji specjalistycznej. Możliwość zadawania pytań przed rozpoczęciem, jak i już w trakcie trwania webinaru sprawia, że uczestnicy są w stanie:

  • rozwiać swoje wątpliwości co do przebiegu danej operacji,
  • dowiedzieć się która technika zabiegowa będzie najlepsza w ich przypadku,
  • doprecyzować kwestie związane z przygotowaniem do zabiegu bądź procesem rekonwalescencji

Co ważne, udział w webinarach jest całkowicie bezpłatny!

Jak zapisać się na webinar?

Webinary są organizowane wraz z renomowanymi placówkami medycznymi z całej Polski. Zwykle na jeden temat prowadzonych jest kilka spotkań, podczas których specjaliści poruszają różne aspekty tego samego zabiegu lub badania. Aby zapisać się na wybrany webinar należy wejść na stronę https://www.kliniki.pl/webinary/. Tam też można pozostawić w specjalnym formularzu pytanie do danego specjalisty. Każde spotkanie jest prowadzone przez innego lekarza, a po zakończeniu transmisji materiał video jest zapisywany, dzięki czemu można obejrzeć go także w innym terminie (linki do archiwalnych webinarów znajdują się na dedykowanej stronie internetowej, której adres jest podany powyżej). Tematy, które były już poruszane, to plastyka powiek, leczenie żylaków nóg, plastyka męskich narządów płciowych, implanty zębowe metodą nawigacji MGuide oraz diagnostyka COVID-19. W planach na najbliższe miesiące są webinary poświęcone m.in. leczeniu otyłości oraz powiększaniu piersi.

Polecane artykuły