Zima to ciężki czas dla skóry i włosów. Wystawione na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych jak mróz, wiatr i śnieg, kosmyki mogą stracić ładny wygląd. Ukryta pod czapką skóra głowy grzeje się i przetłuszcza, a włosy elektryzują się. Dowiedz się, jak prawidłowo zadbać o włosy, aby nawet w zimie były zdrowe i piękne.

Zimowa pielęgnacja włosów – jakie kosmetyki stosować?

Mróz i wiatr, a także suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach nie sprzyjają utrzymaniu pięknej fryzury. Włosy intensywnie przetłuszczają się, mogą także stać się łamliwe. Dlatego ważne jest, aby szczególnie zimą zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację czupryny. W tym czasie stosuj kosmetyki o lekkiej konsystencji, takie, które nie obciążą nadmiernie włosów. Do mycia używaj szamponów z naturalnymi składnikami, bez SLS i parabenów. Pamiętaj o regularnym nawilżaniu włosów, aby zapobiegać ich puszczeniu.

Stosowanie olejku na włosy w zimie

Mimo, że skóra głowy znajdująca się pod ciepłą czapką ma tendencje do produkcji dużej ilości sebum, włosy mogą się przesuszać. Szczególnie zimą warto przeprowadzać zabieg olejowania włosów. Pomoże on nawilżyć i obciążyć włosy, a także nadać im blasku i sprężystości.

Oleje roślinne odżywią kosmyki i zadbają o skórę głowy. Piękne i zdrowe, lśniące włosy staną się bardziej odporne na niekorzystne działanie niskich temperatur oraz suchego powietrza w pomieszczeniach. Do olejowania stosuj olej rycynowy, kokosowy, olej z czarnuszki lub oliwę z oliwek. Nie zapomnij o końcówkach, które są bardziej niż zwykle narażone na uszkodzenia.

Odpowiednie nawilżenie włosów zimą

Dbaj o odpowiednie nawilżenie włosów i skóry głowy – jest to bardzo ważne również w okresie zimowym. Wybieraj kosmetyki ze składnikami takimi, jak D-panthenol i aloes. Stosuj delikatne szampony, a także odżywki i maski. Gdy nakładasz odżywcze kosmetyki, pamiętaj o końcówkach włosów. Aby nieco zmniejszyć suchość w pomieszczeniach, stosuj nawilżacze powietrza.

Ochrona włosów przed zmianami temperatury

Pamiętaj też o ochronie włosów przed zimnem. Staraj się tak dobrać uczesanie, aby móc w większe mrozy schować całe włosy pod czapką lub kapturem kurtki. Związuj włosy w kucyk i upinaj koki lub pleć warkocze – to najbardziej odpowiednie fryzury pod czapkę. Aby ograniczyć elektryzowanie kosmyków, spryskaj wewnętrzną stronę czapki płynem antystatycznym. Wybieraj czapki luźniejsze, wykonane z naturalnych materiałów, np. wełniane albo bawełniane, ponieważ gwarantują one lepszą wentylację oraz nie powodują niekontrolowanego unoszenia się włosów. Gdy korzystasz z suszarki, używaj chłodnego strumienia powietrza, funkcji jonizacji, a najlepiej pozwól swoim włosom wyschnąć naturalnie.

Regularna pielęgnacja włosów sprawi, że będą one prezentowały się wspaniale przez cały rok. Zadbaj o swoje kosmyki zimą i ciesz się ich zdrowym blaskiem. Używaj kosmetyków nawilżających, ogranicz suszenie i inne zabiegi z użyciem wysokiej temperatury, nawilżaj powietrze i dbaj o zdrową dietę obfitą w witaminy.

W artykule https://www.aptekagemini.pl/poradnik/uroda/jak-dbac-o-wlosy-zima/  znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Polecane artykuły