Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie odstrasza przed spożyciem alkoholu. Alkoholizm jest bardzo poważną chorobą, traktowaną już nawet jako tzw. choroba społeczna. Dlaczego tak się dzieje? Wyniki badań są bezlitosne. Wskazują, że problem z nadużywaniem alkoholu dotyczy już ponad 15% naszego społeczeństwa, a co za tym idzie niszczy życie setek tysięcy rodzin. Samodzielne pokonanie alkoholizmu jest bardzo ciężkie, wręcz traktowane jako niemożliwe.

Obecnie dostępnych jest wiele różnorodnych metod, które skutecznie wspomagają walkę z alkoholizmem. Jedną z takich metod jest wszywka alkoholowa Esperal. Jest to metoda farmakologiczna, która ma na celu wywołanie awersji do spożywania trunków alkoholowych. Jednak aby zdecydować się na taką formę leczenia alkoholizmu musimy znaleźć w sobie silną wolę i podejść do leczenia alkoholizmu w sposób zdecydowany i odpowiedzialny. Warto wiedzieć, że wszywka alkoholowa powinna być jedynie skutecznym „wspomagaczem” w kompleksowym leczeniu choroby alkoholowej.

Czym jest i jak działa wszywka alkoholowa

Wszywka Łódź jest lekiem, który w swoim składzie zawiera aktywny składnik leku o nazwie Disulfiram. Lek ten występuje w formie tabletek i jest wszywany głęboko pod skórę, najczęściej w okolicy pośladka lub też łopatek. Wszywanie Esperalu jest rodzajem terapii awersyjnej, ponieważ głównym zadaniem tego leku jest skuteczne hamowanie chęci spożycia napojów wysokoprocentowych, a także pomoc w całkowitym pokonaniu choroby jaką jest alkoholizm.

Działanie wszywki alkoholowej Esperal

Oryginalny lek Esperal blokuje proces rozkładu alkoholu, przez co spożyty alkohol gromadzi się w organizmie uzależnionego człowieka i powoduje objawy przypominające silne zatrucie pokarmowe. Niestety objawy te, oprócz tego, że niektóre faktycznie są podobne do przysłowiowego kaca, są dużo bardziej nasilone i mogą grozić utratą nie tylko zdrowia, lecz również życia. Dlatego tak bardzo istotne jest aby osoby z wszywką alkoholową Esperal pod skórą utrzymywały całkowitą abstynencję od spożywania napojów alkoholowych.

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal – jak się do niego przygotować?

Koniecznym i przede wszystkim najważniejszym warunkiem, aby można było wykonać zabieg zaszycia alkoholowego jest zachowanie całkowitej abstynencji od napojów alkoholowych na minimum 24 godziny przed wykonaniem zabiegu. Im dłuższa abstynencja alkoholowa – tym lepiej i mniejsze ryzyko ewentualnej reakcji tuż po zabiegu Esperalu
z etanolem. Nietrzeźwy Pacjent nie zostanie dopuszczony do zabiegu zaszycia alkoholowego. Zabiegu nie trzeba się obawiać, z racji tego, że jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym – jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym.

Wszywka alkoholowa Esperal – jak wygląda zabieg zaszycia alkoholowego?

Zabieg implantacji podskórnej wszywki alkoholowej Esperal Łódź zawsze poprzedza dokładny wywiad medyczny lekarza wykonującego zabieg z uzależnionym Pacjentem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Wśród najczęściej spotykanych przeciwwskazań wyróżnia się nietrzeźwość Pacjenta w dniu zabiegu oraz nadwrażliwość na aktywny składnik Esperalu czyli Disulfiram. Zabieg jest mało inwazyjny dlatego przeciwwskazań nie jest dużo. Najważniejsze aby Pacjent zdecydowany na zabieg, stawił się na implantację leku trzeźwy. Następnie, jeżeli wywiad zostanie przeprowadzony na korzyść Pacjenta podpisuje on stosowne dokumenty przed jego wykonaniem. Podpisuje zgodę na zabieg oraz krótką informację o tym jakie mogą być skutki uboczne działania leku, a także to, że został poinformowany jak ów lek działa. Następnie lekarz znieczula Pacjenta miejscowo i wykonuje niewielkie nacięcie na skórze (najczęściej pod łopatką lub w okolicy pośladka), wsuwa odpowiednią ilość leku oraz zaszywa ranę. W specjalistycznych placówkach zajmujących się podskórną implantacją Esperalu używane są najczęściej szwy, które samoistnie się wchłaniają, dlatego najczęściej po zabiegu nie ma konieczności ponownego odwiedzania gabinetu. Po zabiegu zaszycia alkoholowego należy zachować całkowitą abstynencję od spożywania napojów alkoholowych.

Mam wszyty Esperal – co się stanie, jeżeli wypiję alkohol?

Do najczęściej pojawiających się objawów niepożądanych u Pacjenta, który zdecydował się na zabieg wszycia wszywki alkoholowej Esperal, lecz nie zachował abstynencji należą: należą:

Wyżej wymienione objawy niepożądane bardzo przypominają popularnego kaca. Nie są może niebezpieczne, lecz dużo bardziej uciążliwe, ponieważ mogą się utrzymywać nawet do 10-12 godzin po spożyciu alkoholu.

W skrajnych przypadkach może pojawić się również:

  • zespół ostrej niewydolności oddechowej,
  • arytmia serca,
  • omdlenia i drgawki.

Aby nie dopuścić do poważnych powikłań po spożyciu alkoholu – jeżeli w naszym organizmie mamy wszyty Esperal – zalecane jest całkowite zaprzestanie picia alkoholu, dotyczy to także piwa bezalkoholowego oraz spożywania produktów z jego domieszką (np. cukierków czy ciast).

Czy warto zdecydować się na wszywkę alkoholową Esperal?

Wokół terapii z użyciem Esperalu krąży mnóstwo różnorodnych opinii. Niektóre osoby są zachwycone działaniem wszywki alkoholowej i bardzo ją polecają jako metodę wspomagającą kompleksową walkę z chorobą alkoholową. Lecz są i tacy, którzy twierdzą, że wszywka nie jest wcale tak skuteczna – jakby się mogło wydawać oraz, że po zakończeniu jej działania uzależnieni najczęściej wracają do picia alkoholu.

Warto w tym miejscu nadmienić, że wszywka alkoholowa Esperal pomaga przede wszystkim wrócić do życia w całkowitej trzeźwości, lecz tylko jeżeli Pacjent, który zdecydował się na leczenie tą metodą jest w pełni świadomy i zmotywowany do walki z uzależnieniem. Dodatkowo konieczne jest aby zabiegi implantacji Esperalu w późniejszym czasie połączyć z różnymi innymi formami walki z alkoholizmem (np. terapią w zamkniętym ośrodku, spotkaniami w grupie Anonimowych Alkoholików lub też różnymi psychoterapiami). Jeżeli natomiast Pacjent podejmie decyzję o zaszyciu, bo np. zmusiła go do tego rodzina logicznym jest, że może zdarzyć się, że niestety po zakończeniu działania leku wróci do nadużywania alkoholu. Jeżeli Pacjent jest zdeterminowany i chce wrócić na dobre tory – wszywka alkoholowa Esperal jest najlepszą opcją aby mu w tym pomóc. Przede wszystkim też dlatego, że jest metodą farmakologiczną, ale dzięki temu, że zabieg polega na wszyciu tabletek podskórnie, nie ma konieczności codziennego zażywania leków, o których czasami można zapomnieć.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Producent oryginalnego leku gwarantuje działanie wszywki alkoholowej Esperal na okres około 8 miesięcy. Doświadczenie pokazuje jednak, że wszywka alkoholowa Esperal może wydłużyć swój czas działania do roku czasu. Jest to niewątpliwą korzyścią również finansową. Codzienne zażywanie i kupowanie leków prawdopodobnie znacznie podwyższyłoby kwotowo zabieg jakim jest implantacja Esperalu.

Polecane artykuły