Wczesna wykrywalność poważnych chorób w Polsce często jest zbyt niska. Wynika to z długich kolejek oczekujących na badanie diagnostyczne, długich kolejek na leczenie i przez to z niechęci pacjentów do podejmowania leczenia. W przypadku diagnostyki obrazowej, czas jest niezwykle istotnym czynnikiem. Im wcześniej zostaną przeprowadzone badania takie jak rezonans magnetyczny, RTG czy tomografia komputerowa, tym szybciej można wykryć w obrębie organizmu poważne choroby. W przypadku niektórych schorzeń, np. nowotworów szybka diagnostyka ma kluczowe znaczenie dla leczenia pacjenta i jego szans na wyleczenie i przeżycie. Jak pokazują liczne studia przypadków, diagnostyka obrazowa w Polsce powinna działać sprawniej, a pacjenci powinni mieć możliwość wykonywania swoich badań bez zbędnej zwłoki. W tym celu powstają w kraju kolejne pracownie diagnostyki obrazowej, które oferują szybkie badania dla każdego pacjenta na terenie całej Polski. Dowiedz się więcej na temat tego jak działają najnowocześniejsze placówki diagnostyki obrazowej i sprawdź jakie badanie wykonasz najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Odpowiedzi na wszystkie pytania w temacie technologii diagnostyki obrazowej znajdziesz w tym artykule – czytaj dalej!

Diagnostyka obrazowa – najważniejsze informacje

Diagnostyka obrazowa to dział medycyny z pogranicza samej medycyny oraz informatyki. Jest to zbiór technik obrazowania medycznego, które umożliwiają generowanie obrazów zmian wewnątrz ludzkiego ciała. Obrazy uzyskiwane metodą diagnostyki obrazowej mogą przedstawiać zdrową fizjologię organizmu lub patologiczne zmiany, w postaci chorób, np. nowotworów czy urazów.

Do najczęściej wykonywanych badań z zakresu diagnostyki obrazowej zalicza się: RTG, zwane popularnie rentgenem, rezonans magnetyczny, tomografię komputerową oraz USG. Stosowana w aparaturze do diagnostyki obrazowej technologia pozwala zwizualizować faktyczny stan narządów wewnętrznych pacjenta, przeanalizować zmiany w nich występujące oraz precyzyjnie zlokalizować przyczynę problemu zdrowotnego. W zależności od rodzaju wykonywanego badania, w diagnostyce obrazowej stosuje się różne zjawiska fizyczne. Najczęściej w diagnostyce obrazowej wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie, promieniowanie izotopów promieniotwórczych, działanie pola magnetycznego, ultradźwięków oraz promieniowanie cieplne.

Jeżeli szukasz wszechstronnej placówki, w  której wykonasz wszystkie badania z zakresu diagnostyki obrazowej prywatnie lub na Narodowy Fundusz Zdrowia, koniecznie sprawdź co może zaoferować Tobie Tomma Pracownia Diagnostyki Obrazowej: https://tomma.com.pl/. Placówki Tomma zlokalizowane są na terenie całego kraju, dlatego bez problemu znajdziesz którąś z nich blisko swojego miejsca zamieszkania. Co wyróżnia Tomma na tle konkurencji? Przede wszystkim najnowocześniejszy sprzęt do diagnostyki obrazowej oraz przyjazne i bezpieczne podejście do każdego pacjenta. W placówkach Tomma otrzymasz wszelką niezbędną pomoc, a dzięki zaangażowaniu pracujących tam lekarzy szybko dowiesz się, co zagraża Twojemu zdrowiu. Nie czekaj dłużej w niekończących się kolejkach do szpitala, aby wykonać badanie diagnostyki obrazowej. Znajdź na mapie najbliższą placówkę Tomma i szybko umów się na swoje badanie. Badań diagnostyki obrazowej w Tomma nie należy się obawiać, a informacje odnośnie tego jak przygotować się na wizytę znajdziesz na stronie Tomma.com.pl lub uzyskasz telefonicznie. Nie odkładaj terminu swojego badania na później i już teraz zadbaj o swoje zdrowie. Badania z zakresu diagnostyki obrazowej, do których m.in. należą rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa są niezwykle istotne i warto je wykonać, aby móc zawczasu podjąć odpowiednio skierowane leczenie. Nie czekaj dłużej i już dziś umów się do placówki Tomma!

Polecane artykuły