Choć jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy tego nawyku, dziś dobry inhalator to urządzenie medyczne, które każdy powinien mieć w domu. Przydaje się szczególnie rodzicom małych dzieci, ale ich działanie wspomoże leczenie u każdej osoby, szczególnie cierpiącej z powodu alergii czy bólów zatok. Inhalacja to inaczej wziewanie, czyli wdychanie roztworu w postaci mgiełki.

Dawniej stosowaliśmy ją jako domowe inhalowanie się gorącą parą wodną – przynosiło to dobre skutki, ale czynność ta nie była do końca komfortowa, a już zupełnie trudna do zastosowania u małych dzieci. Współcześnie inhalatory umożliwiają nam komfortowy i wygodny użytek, a podawane w ten sposób mogą być coraz większe ilości leków.

Jak to działa?

Inhalatory tworzą „zimną mgiełkę” z leku lub z soli fizjologicznej i transportują ją bezpośrednio do płuc. Pozwala to na szybkie i skuteczne dostarczenie substancji do dróg oddechowych, co wspomaga rozrzedzenie i wykrztuszanie wydzieliny, a także podanie leku z ominięciem układu pokarmowego. Inhalacja to jedna z najstarszych i najskuteczniejszych metod leczenia schorzeń i infekcji górnych i dolnych dróg oddechowych. W okresie przeziębień inhalatory to szczególnie pomocne urządzenie, dzięki któremu zaczniesz walkę z infekcją jeszcze przed wizytą u lekarza lub w aptece. Oprócz bardzo szerokiego zastosowania u małych dzieci, inhalator będzie szczególnie pomocny alergikom, astmatykom i osobom, które często mają nawracające bóle zatok. Jest niezastąpiony w walce z przeziębieniem, zapaleniem oskrzeli, zatok, a nawet zapaleniem płuc.

Jaki inhalator najlepszy dla dzieci?

Najlepszym inhalatorem dla dzieci jest inhalator z nebulizatorem, czyli częścią, w której płyn rozbijany  jest na malutkie drobinki. W takiej postaci drobinki dostarczane są do dróg oddechowych dziecka, co pozwala uniknąć obciążania układu pokarmowego lekiem i zapewnia szybsze działanie inhalowanych substancji. Jeden z najpopularniejszych modeli inhalatorów to uniwersalny inhalator SIMPLE oferowany na Sanity.pl. Tego typu inhalatory to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie dla całej rodziny. Pozwalają na zastosowanie wszystkich standardowych leków wziewnych w postaci ciekłej poprzez generowanie z nich mgiełki leczniczej. Inhalatory Simple Sanity są niedrogie, łatwe w obsłudze i przechowywaniu. Inhalator SIMPLE Sanity ma wszechstronne zastosowanie, polecany jest zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, przy infekcjach i chorobach układu oddechowego oraz w celach profilaktycznych. By uprzyjemnić dziecku podawanie niezbędnego leku możesz wybrać nebulizator o przyjemnym wyglądzie króliczka – nie będzie on powodował u dziecka dodatkowego stresu. Jeden z najczęściej wybieranych inhalatorów dla dzieci tego typu to Inhalator BABY dostępny na Sanity.pl. Inhalatory BABY umożliwiają podanie leków, jak i stosowanie  w celach profilaktycznych.

Inhalator baby sanity

Stworzone z myślą o alergikach

Specjalnie dla alergików Sanity.pl oferuje inhalatory Alergia STOP, które szczególnie wiosną zapewnią skuteczną i przynoszącą ulgę terapię. Inhalatory Alergia STOP powstały w celu złagodzenia dolegliwości takich jak uczucie suchości w gardle, nieżyt nosa, podrażnienie śluzówki i nieprzyjemny ból, które nasilają się przede wszystkim na wiosnę. Są one bardzo uciążliwe i utrudniają codzienne życie. Inhalatory Alergia STOP stanowią skuteczne wsparcie w tym obszarze dla całej rodziny.

Polecane artykuły