Formy doustne są bardzo preferowanym sposobem leczenia, ale nie da się ukryć iż w tej formie powolne wchłanianie może być najważniejszą wadą, którą eliminują tabletki musujące.

Dodatkowo przy przyjmowaniu postaci płynnej, w jakiej są dostępne po rozpuszczeniu można stosować niższe dawki. Stabilność aktywnych składników farmaceutycznych również zwykle jest mniejsza w postaci płynnej. Ponieważ tabletki musujące takie jak Fluimucil rozpuszczają się w wodzie tuż przed podaniem, zapewnia to korzyści pod względem większej stabilności tych leków.

Dlaczego „nie” dla tradycyjnych tabletek?

Przyjmowanie dużych tabletek kapsułek jest trudne dla pacjentów. Technologia musująca stanowi dla nich alternatywę, z jakiej naprawdę coraz częściej i coraz chętniej korzystają. Rozpuszczanie i rozpad standardowych tabletek również wymaga dodatkowego czasu w żołądku. Jeśli chodzi o tabletki musujące jest inaczej, bowiem składniki są rozprowadzane w roztworze i nie są zlokalizowane w pewnym punkcie. Mogą być przyjmowane w płynach i równocześnie zachęcają pacjentów do przyjmowania większej ilości płynów. Absorpcja jest lepsza, a używanie tabletek musujących jest łatwe, stąd forma tego rodzaju w Fluimucil i innych lekach dostępnych na https://www.angelini.pl/wps/wcm/connect/pl/home/produkty/leki-otc-bez-recepty/fluimucil-forte zdaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem.

Tabletki musujące – wady, zalety i inne podstawowe informacje

Zalety tabletek musujących są liczne. Jedną z najbardziej oczywistych jest ich lepszy smak, jak również omówione już w tym miejscu naprawdę dużo szybsze wchłanianie. Jednak wady tabletek musujących również istnieją – można do nich zaliczyć: wielkość tabletki, złożony proces produkcji, delikatny proces pakowania. Jak widać, minusy raczej nie dotykają konsumenta, ale producenta. Warto też zrozumieć, z czego wynika w ogóle fakt iż tabletki są musujące – tak chodzi o to, że w nich występują sole kwasów organicznych i węglanów metali alkalicznych.

Dodatkowo zastanawiając się jeszcze dlaczego używane są tabletki musujące na pewno warto wspomnieć o tym, iż po prostu ich dawki można łatwo przyjmować. Składniki (węglan i kwas) służą jako bufor dla żołądka o optymalnym pH. Absorpcja następuje po 15 minutach. Dodatkowo warto przypomnieć, iż tabletki musujące to tabletki niepowlekane i mogą je przyjmować nawet Ci pacjenci, którzy mają trudności z połykaniem. Po reakcji musującej powstaje CO2 i zwiększa poziom przenikanie substancji aktywnych do organizmu. Oprócz wyżej wspomnianego leku również aspiryna jest jedną z najczęściej stosowanych tabletek musujących.

Polecane artykuły