Jeśli należysz do tych osób, które mają problem z zasypianiem, mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. Może Ci pomóc specjalna kołdra obciążeniowa dla dorosłych. Co sprawia, że okrycie odpowiednio wyważoną kołdrą pomoże Ci zasnąć? Jeśli nie czujesz odpowiedniego ciężaru okrycia podczas snu, możesz mieć trudności z zasypianiem. Niektórym wystarcza nawet lekki kocyk, ale inni potrzebują czegoś cięższego. Kołdry obciążeniowe cieszą się coraz większą popularnością. Co to jest i jakie korzyści niesie z sobą spanie pod takim przykryciem? Dlaczego nacisk kołdry sensorycznej sprawi, że będziesz bardziej wypoczęty?

Jeśli należysz do tych osób, które mają problem z zasypianiem, mamy dla Ciebie doskonałą propozycję. Może Ci pomóc specjalna kołdra obciążeniowa dla dorosłych. Co sprawia, że okrycie odpowiednio wyważoną kołdrą pomoże Ci zasnąć? Jeśli nie czujesz odpowiedniego ciężaru okrycia podczas snu, możesz mieć trudności z zasypianiem. Niektórym wystarcza nawet lekki kocyk, ale inni potrzebują czegoś cięższego. Kołdry obciążeniowe (https://costway.pl/koldry-obciazeniowe) cieszą się coraz większą popularnością. Co to jest i jakie korzyści niesie z sobą spanie pod takim przykryciem? Dlaczego nacisk kołdry sensorycznej sprawi, że będziesz bardziej wypoczęty?

Kołdra obciążeniowa zamiast przytulenia

Nawet w bardzo ciepłe noce wiele osób potrzebuje poczucia otulenia ciepłą kołderką. Czujemy się wtedy bezpiecznie i spokojnie. A co wtedy, gdy kołdra waży dużo więcej niż normalnie? Odpowiedni ciężar nacisku sprawia, że rozluźniają się nasze mięśnie i stawy – i łatwiej nam o głęboki i mocny sen. Kołdra obciążeniowa dla dorosłych to specjalne okrycie dopasowane do śpiącej osoby. Jej waga powinna stanowić mniej więcej 10% wagi użytkownika i musi w całości go przykrywać. Kołdra obciążeniowa zawiera w sobie najczęściej drobne szklane koraliki, które zapewniają jej odpowiednią wagę. Taka kołdra otula nas, daje poczucia bezpieczeństwa i głębokiego relaksu. Dzięki niej poczujesz się bezpiecznie i wygodnie.

Kołdra obciążeniowa – badania i opinie

Jak więc działa kołdra obciążeniowa? Badania wykazały, że ciężka kołdra łagodzi stres i obniża w organizmie poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Kiedy ciężar rozkłada się równomiernie na naszym ciele, czujemy się objęci i przytuleni. Takie poczucie zachęca organizm do uwolnienia hormonu szczęścia – serotoniny, a także hormonu snu – melatoniny i w efekcie łatwiej nam jest zasnąć. Budzimy się wypoczęci i zrelaksowani. Koc obciążeniowy jest kocem terapeutycznym. Pomaga zapaść w głęboki sen, jednak nie zaleca się stosowania go przez całą noc. Szczególnie na początku jego stosowania najlepiej wykorzystać go 20 minut przed zaśnięciem. Możesz również otulić się nim w ciągu dnia, oglądając telewizję czy podczas popołudniowej drzemki. Kołdra obciążeniowa nie może być zbyt lekka, bo jest wtedy mało skuteczna, ale też nie powinna być zbyt ciężka, żeby jej stosowanie nie było niewygodne i uciążliwe.

Kto powinien korzystać z kołdry terapeutycznej?

Komu zaleca się stosowanie kołdry obciążeniowej? W zasadzie wszystkim, którzy borykają się ze stresem, nerwowością i zaburzeniami lękowymi, a także tym osobom, które mają problemy z zasypianiem lub borykają się z bezsennością. Wiele osób uważa, że relaksujące działanie kołder korzystnie wpływa na pacjentów w przypadku takich chorób jak ADHD, zespół Aspergera czy autyzm. Niektóre schorzenia jednak wykluczają stosowanie kołdry obciążeniowej. Chodzi przede wszystkim o problemy z krążeniem oraz cukrzycę typu drugiego. Nie wszystkim taka terapia może również przypaść do gustu – zawsze warto wziąć pod uwagę indywidualne preferencje i swoje samopoczucie.

Polecane artykuły