Prawidłowa masa ciała oraz systematyczna aktywność fizyczna to podstawa, aby zachować zdrowie i piękny wygląd. Borykając się z nadwagą warto skorzystać z konsultacji dietetycznych. W dużych miastach znalezienie odpowiedniej poradni dietetycznej nie powinno stanowić problemu.

Dietetyk w Poznaniu – czym powinien się charakteryzować?

Dietetyka uczy prawidłowego odżywiania. Z uwagi na ciągle zachodzące zmiany kandydat na dietetyka powinien być chętny do nieustannego poszerzania swojej wiedzy. Powinien też charakteryzować się empatią oraz wysoką kulturą osobistą. Nadwaga często jest wywoływana nie przez spożywanie jedzenia w nadmiarze, a przez stany chorobowe.

Nic więc dziwnego, że dieta powinna zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb pacjenta. Uwzględniając je i zmieniając swoje nawyki żywieniowe można myśleć o redukcji masy ciała.

Korzystanie z usług dietetyka – przed czym nas uchroni?

Wiele osób przed skorzystaniem z pomocy dietetyka próbuje samodzielnie zgubić zbędne kilogramy, decydując się na niezdrową dietę i siejąc tym samym spustoszenie w organizmie. Tymczasem zmieniając sposób odżywiania powinno wykonać się szereg badań, aby dowiedzieć się o ewentualnych niedoborach organizmu. To, pozwoli uwzględnić w planie produkty, które dostarczą wszystkich, niezbędnych składników odżywczych. Stosując indywidualny jadłospis oraz przestrzegając rad udzielonych przez specjalistę z pewnością uda nam się uniknąć efektu jojo.

Dietetyk w Poznaniu – jak go znaleźć?

Szukając dietetyka na terenie Poznania warto skorzystać z wyszukiwarki Google. Wystarczy wpisać w nią frazę „dietetyk poznań”, aby znaleźć specjalistów z tego miasta. Stronę internetową jednej z dietetyczek można znaleźć pod adresem https://kaloria.com.pl/.  Jej poradnie znajdują się w różnych częściach miasta. W ofercie gabinetu znajduje się też dieta online, która jest ciekawym rozwiązaniem w przypadku braku czasu. Diety są dostosowywane do indywidualnych preferencji pacjenta oraz jego aktywności fizycznej.

Jak przygotować się do konsultacji dietetycznej?

Jeśli to pierwsza konsultacja dietetyczna pacjenta, powinien się on do niej odpowiednio przygotować. Zmiana sposobu odżywiania zostanie bowiem poprzedzona analizą składu ciała. Należy się więc ubrać wygodnie i nie jeść przez dwie godziny przed wizytą. Warto zabrać ze sobą aktualne wyniki badań i zastanowić się nad swoim sposobem odżywiania. Należy również odpowiadać zgodnie z prawdą –  tylko to pozwoli dietetykowi na ułożenie skutecznego jadłospisu, a pacjentowi, na zmianę stylu życia i osiągnięcie wymarzonej sylwetki.

Polecane artykuły
Więcej z kategorii: Dieta i zdrowe odżywianie