Coraz więcej podmiotów medycznych oferuje nam prywatne pakiety medyczne. Co zawierają takie pakiety medyczne? Czy warto się na nie decydować? Na co zwrócić uwagę przy wyborze prywatnej placówki medycznej? Jak ma się to do oferty placówek działających w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • na jakie pakiety medyczne prywatne mogą liczyć pacjenci
  • ile kosztują pakiety medyczne
  • jak znaleźć dobry pakiet medyczny

Prywatna służba zdrowia jest coraz popularniejsza w naszym kraju, dlatego warto bliżej przyjrzeć się usługom oferowanym przez niepaństwowe podmioty medyczne.

Prywatny pakiet medyczny – charakterystyka pakietów dla klientów indywidualnych oferujących szereg badań jak usługi diagnostyki obrazowej

Prywatne pakiety medyczne to ciekawa propozycja dla pacjentów, którzy chcą wejść w sektor prywatnej opieki zdrowotnej. Dedykowane pakiety dla kobiet oraz mężczyzn pozwalają na wykonanie odpowiednich badań dostosowanych płci, wieku i stanu zdrowia, które są zalecane przez lekarzy specjalistów.

Pakiet dla mężczyzn po pięćdziesiątym roku życia będzie zawierał podstawowe badania diagnostyczne takie jak morfologia, mocz, poziom cukru, a także specjalistyczne takie jak badanie PSA, cholesterol itp. Dzięki temu pozwolą one na wczesne wykrycie chorób i nieprawidłowości zdrowotnych by móc wcześniej wdrożyć leczenie i zapobiec większym kłopotom. Na przykład badanie Psa pozwoli zbadać stan mężczyzn i wyeliminować podejrzenia przerostu prostaty na wczesnym etapie. Wykrycie wszelkich nieprawidłowości pozwoli przedłużyć życie mężczyzny.

Podobnie rzecz ma się z pakietami medycznymi dla kobiet. W ich skład może wchodzić między innymi mammografia, podstawowe badania diagnostyczne wykrywające początki raka szyjki macicy czy raka pieśni, a później zarezerwowanie wizyty u lekarza podstawowego kontaktu czy lekarza specjalisty w szybkim terminie.

Posiadając te pakiety nie czekamy w kolejce do lekarza jak w przypadku leczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Dostaniemy się do specjalisty niemalże od ręki. nie płacimy także za specjalistyczne badania mające na celu wykryć różnego rodzaju choroby jak np. USG jamy brzusznej, tomografia komputerowa, badania rezonansu magnetycznego i inne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze pakietów medycznych dla siebie i rodziny?

Tak jak wspominaliśmy możemy wybierać zawężone pakiety medyczne np. pakiet endokrynologiczny, kardiologiczny czy pakiet dla kobiet 50 plus lub mężczyzn 50 plus. Możemy też wybrać pełny abonament całoroczny dla nas i naszej rodziny. Dzięki temu będziemy mieli dostęp do lekarza specjalisty przez 12 następnych miesięcy. Wydamy co prawda więcej niż w przypadku mniejszych pakietów, ale mamy dostęp do lekarza pierwszego kontaktu, pediatry, okulisty i innych specjalistów, którzy będą nam potrzebni w ramach takiego pakietu całorocznego.

Możemy mieć też dostęp do bezpłatnych szczepień na grypę, COVID 19 lub podstawowych szczepień dla dzieci w określonym wieku. Dzięki temu nie musimy zdobywać terminów wizyty u lekarza w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia czy samodzielnie kupować płatnych nie refundowanych szczepionek. W ramach tego pakietu to wszystko mamy dostępne dla nas. Dzięki pakietom medycznym lepiej zadbamy o nasze zdrowie i poczujemy się bezpieczniej. W ramach nagłych w przypadku np. zachorowania dziecka możemy liczyć na szybki termin wizyty pediatry w ramach wizyty domowej, co także jest bardzo ważne szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi.

Warto zauważyć, że w ramach szerokich pakietów medycznych mamy dostęp do szerszego zakresu usług. Jeśli okaże się, że nasze dziecko ma problem z próchnicą bez problemu dostaniemy się na serię wizyt u lekarza stomatologa, a także będziemy mieli dostęp lepszego typu znieczulenia, między innymi do znieczulenia gazem, które znacznie lepiej wpływa na dzieci i jest dla nich bezpieczniejsze. W przypadku leczenia znacznej próchnicy dziecięcej będziemy mieli dostęp do dodatkowych usług stomatologicznych w ramach szeroko zakrojonego leczenia. Wszystko w ramach jednej placówki, w jednym miejscu bez potrzeby zmieniania przychodni i jeżdżenia po całym mieście.

Jak znaleźć najlepszą opiekę medyczną w sektorze prywatnym? Dlaczego warto wybrać firmy jak Centrum Medyczne Polmed.

Jeśli zdecydujemy się by zainwestować w prywatną opiekę medyczną i całoroczne pakiety medyczne lub wyspecjalizowane pakiety medyczne możemy liczyć na duży wybór tego rodzaju usług. Podmioty takie jak Centrum Medyczne Polmed działają w wielu najważniejszych miastach Polski jak Gdańsk, Gdynia, Katowice czy Kraków. W ramach pakietów medycznych znajdziemy łatwy dostęp do lekarza podstawowego kontaktu oraz lekarzy specjalistów i wysoko specjalistycznych badań. Wykupując odpowiedni pakiet medycznych zabezpieczamy siebie oraz całą rodzinę w atrakcyjnej cenie.

Centrum Medyczne Polmed współpracuje z szeregiem specjalistycznych placówek w wielu miastach. W ramach tej współpracy w ramach pakietów otrzymujemy dostęp do takich usług jak usługi tomografii komputerowej, konsultacja chirurgiczna, dermatologia, urologia, endokrynologia, kardiologia, reumatologia, ginekologia, okulistyka, neurologia, ortopedia, konsultacja internistyczna, alergologia i wiele innych. Dodatkowo Polmed Diagnostyka, będąca częścią grupy kapitałowej Polmed to sieć placówek świadczących usługi diagnostyczne i wyniki badań zleconych w ramach pakietów medycznych.

Podmioty te oferują pakiety medyczne w dobrych cenach, często organizują także promocje oraz akcje profilaktycznych badań. Przy takich okazjach można w atrakcyjnej cenie wykupić pakiet medyczny dla siebie i całej rodziny dla dzieci, żony, mamy i taty. Pakiety bowiem są bardzo szerokie i obejmują szeroki zakres badań specjalistycznych. Dzięki temu możemy nie martwić się o nasze zdrowie i specjalistyczne szczepienia. W razie potrzeby otrzymamy szybką pomoc i indywidualne podejście do klienta, bez kolejek i pośpiechu. Na wizyty w prywatnym gabinecie możemy umówić się online, poprzez formularz rezerwacyjny. Nie musimy godzinami dzwonić do przychodni i prosić o wizytę. Kontakt z prywatną placówką medyczną w ramach wykupionego pakietu medycznego jest bardzo szybki. Wystarczy wejść na stronę internetową i kliknąć przycisk „Umów wizytę” lub zadzwonić do placówki.

Polecane artykuły