Wszywka alkoholowa Esperal i jej implementacja jest zabiegiem bezpiecznym, przeprowadzanym przez wykwalifikowanego lekarza.

Choroba alkoholowa to przypadłość XXI wieku, na którą cierpi coraz większa ilość osób na całym świecie. Choć kojarzona jest z biedą i marginesem społecznym, nieprawdziwe jest twierdzenie, że dotyka tylko osób z biedniejszych struktur społecznych. Uzależnić od alkoholu może się dosłownie każdy, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie etniczne, wykonywany zawód, wykształcenie czy posiadany majątek. Nadmierne spożycie alkoholu to nie tylko problem samych osób uzależnionych, a problem społeczny, z którym borykamy się na co dzień. Statystyki pokazują, że aż 12% Polaków przyznaje się do niebezpiecznego picia alkoholu, a więc do takiego, które może doprowadzić lub już doprowadziło do uzależnienia od etanolu.

Powstawanie uzależnienia od alkoholu to skomplikowany proces natury psychofizycznej, dlatego równie skomplikowane jest jego leczenie. Powrót do zdrowia wymaga wiele czasu i poświęcenia, jednak odzyskanie kontroli nad własnym życiem jest bezcenne.

Już od lat jedną z metod, która skutecznie pomaga wyjść z uzależnienia alkoholowego, jest wszywka Esperal. Na czym polega na metoda oraz czy jest przeznaczona dla wszystkich uzależnionych od alkoholu?

Gdzie wszywa się Esperal?

Wszycie wszywki alkoholowej wymaga przerwania ciągłości skóry, a więc mówimy tutaj o zabiegu z zakresu chirurgii. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zabieg w profesjonalnie przystosowanym do tego miejscu, takim jak nasz gabinet https://esperalgdansk.com/. Wykwalifikowana kadra, najlepszej jakości sprzęt medyczny oraz certyfikaty potwierdzające oryginalność leku dają gwarancję bezpieczeństwa przeprowadzanego zabiegu. Niestety, obecnie można znaleźć różne miejsca oferujące zabiegi przypominające wszywkę alkoholową, które w rzeczywistości nimi nie są. Kuszenie bardzo niską ceną może skończyć się tragicznie dla osoby, która podejmie się zabiegu w nieprzygotowanym do tego miejscu i pozwoli umieścić sobie w ciele nieoryginalną substancję.

Dlatego bardzo ważne jest sprawdzenie autentyczności placówki przed podjęciem decyzji o oddaniu się w ręce kadry, która tam pracuje.

Jak wygląda implementacja wszywki alkoholowej Esperal?

Gdy ktoś zdecyduje się na umieszczenie tabletek z Disulfiramem w ciele, potocznie mówimy, że „się zaszył”. Stwierdzenie to wzięło się od sposobu umieszczenia leku w ciele pacjenta. Lekarz chirurg nacina skórę osoby uzależnionej, by następnie umieścić głęboko w niej tabletki z lekiem. Na koniec rana jest zaszywana szwami i przykrywana opatrunkiem. Cały zabieg trwa niecałą godzinę, a dzięki zastosowaniu miejscowego znieczulenia jest bezbolesny i nie wymaga hospitalizacji.

Wszywka umieszczona w ciele pacjenta działa nieprzerwanie od 8 do 12 miesięcy, a w razie konieczności istnieje możliwość powtórzenia zabiegu.

Wskazania do skorzystania z wszywki alkoholowej Esperal

Wszywkę alkoholową Esperal Gdynia poleca się każdej osobie uzależnionej od alkoholu, która chce świadomie i dobrowolnie podjąć walkę ze swoją chorobą. Wszywka alkoholowa to jedna ze skutecznym metod wspierających leczenie alkoholizmu, zaliczana do metod farmakologicznych awersyjnych. Oznacza to, że jej działanie wywołuje u osoby uzależnionej odruch wstrętu na sam widok alkoholu, dzięki czemu może on skutecznie zachować abstynencję.

Esperal – jak działa wszywka alkoholowa?

Wszywka alkoholowa umieszczona w ciele pacjenta, zawiera substancję czynną uwalnianą do krwiobiegu. Jeżeli pacjent nie spożyje alkoholu, nie zaburza ona żadnych funkcji życiowych. Dopiero po wykryciu w ciele etanolu uaktywnia się i blokuje prawidłowy metabolizm alkoholu w ciele pacjenta. Ten z kolei już po kilkunastu minutach zaczyna odczuwać skutki swojej decyzji w następujący sposób:

 • pojawiają się nudności i wymioty;
 • odczuwa bóle i zawroty głowy;
 • nadmiernie się poci, ma uderzenia gorąca;
 • spada jego samopoczucie;
 • odczuwa lęk i niepokój.

Oczywiście, są to objawy, które pojawiają się po wypiciu małej ilości alkoholu. W przypadku spożycia większych dawek etanolu, poza wyżej wymienionymi objawami, może dojść również do uszkodzeń wątroby oraz nerek, utraty przytomności, problemami z oddychaniem, zapaścią, zawałem, a nawet zgonem osoby uzależnionej.

Wszywka alkoholowa Esperal – skuteczność

Wszywka alkoholowa Esperal ma zarówno swoich przeciwników, jak i zwolenników wśród terapeutów zajmujących się leczeniem uzależnień. Jednak niezależnie od kontrowersji, które wzbudza jej działanie, fakt jest taki, że wykazuje ona bardzo dużą skuteczność w leczeniu alkoholizmu. Osoby, które chcą podjąć się leczenia, ale z jakiegoś względu boją się, że samodzielnie nie dadzą rady pozostać w trzeźwości, decydując się na wszywkę, znacząco zwiększają swoje szanse na wyjście z choroby alkoholowej.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania wszywki alkoholowej Esperal?

Choć wszywka alkoholowa jest pomocna w praktycznie każdym z przypadków, gdy pacjent się na nią zdecydował, niestety istnieje kilka przeciwwskazań, które mogą wykluczyć z wykonania tego zabiegu. Głównymi ograniczeniami są:

 • uczulenie na Disulfiram i inne składniki tabletek;
 • stawienie się na zabieg w stanie nietrzeźwości;
 • okres ciąży i laktacji;
 • wiek poniżej 18 lat;
 • przebyte zawały, aktywne choroby nowotworowe;
 • padaczka, niektóre choroby układu krążeniowego czy oddechowego;
 • niewydolności serca, nerek oraz wątroby;
 • nadciśnienie tętnicze;
 • zaburzenia psychiczne, głównie psychozy i depresja.

Wszywka alkoholowa Esperal – opinie

Wszywka alkoholowa ze względu na swoje działanie, budzi wiele kontrowersji zarówno wśród osób uzależnionych, jak i specjalistów zajmujących się leczeniem alkoholizmu. Jednak zdecydowana większość osób, które dobrowolnie i świadomie poddały się zabiegowi wszycia wszywki alkoholowej, wypowiada się o wszywce w sposób pozytywny. W sieci można znaleźć wiele opinii, które potwierdzają stwierdzenie, że wszywka alkoholowa to najskuteczniejsza z metod pomocniczych w leczeniu alkoholizmu. Zdecydowana większość osób uzależnionych, które zakończyły z sukcesem leczenie alkoholizmu, twierdzą, że Esperal pomógł im w zachowaniu abstynencji, był swego rodzaju dodatkową motywacją do pozostaniu w trzeźwości. Oczywiście, można znaleźć również niepochlebne opinie na temat wszywki alkoholowej, dotyczą one jednak najczęściej przypadków, w których osoba uzależniona została w pewien sposób przymuszona do zabiegu przez swoich bliskich, w związku z tym nie miała odpowiedniej motywacji do pozostania w trzeźwości, a po zakończeniu działania wszywki w ciele, powróciła szybko do regularnego picia.

Ile kosztuje wszywka alkoholowa w Gdyni?

Cena zabiegu wszycia wszywki alkoholowej w naszej placówce https://esperalgdansk.com/ zaczyna się już od 550 złotych. Jej ostateczna cena ustalana jest w trakcie wizyty wstępnej, a zależy między innymi od ilości podanego leku, wyborze rodzaju szwów oraz decyzji o podaniu dodatkowych leków i antybiotyku po zabiegu. Koszt wszycia wszywki jest niewielki, biorąc pod uwagę czas jej trwania – od 8 do 12 miesięcy – oraz fakt, że w tym czasie osoba uzależniona nie będzie wydawała pieniędzy na alkohol.

Polecane artykuły